• Platba za stravu v mesiaci apríl

Od 1.5.2023 bude poskynutá dotáciou na stravu v zmysle zákona. Dotácia na odobratý obed je podmienená účasťou žiaka na vyučovaní. Ak žiak vymešká vyučovanie a nie je odhlásený z obeda, tak prvý deň chýbania má nárok na obed, ale musí uhradiť celú sumu. Z tohto dôvodu je potrebné vytvoriť na účtoch vašich detí určitú zábezpeku. Na to bude slúžiť práve platba za stravu na mesiac máj (uhradená v apríli). Toto riešenie sme zvolili aj z dôvodu, že Ministerstvo na tento účel poskytne finančné prostriedky až 25.5.2023. Po tomto dátume vašim deťom vzniknú preplatky na spomínaný účel zábezpeky.

Od následného mesiaca budú stravníci platiť už len režijné náklady v zmysle VZN obce vo výške 5 eur.

Ďakujeme za porozumenie.

Vedúca školskej jedálne.